mALÉ info o mně

dsc_0176Myslím, že stěžejní pro mě bylo fotografování koncertu v Jeseníku, na kterém v roce 2011 vystoupila skupina Olympic. (Tímto děkuji Jiřímu Jurášovi!) V témže rocese na jesenické scéně v rámci kulturních akcí „Made in Euroregion“ a „Jesenicko se baví“ objevily osobnosti jako Věra Špinarová, Anna K., Gábina Gunčíková, či skupina Yo Yo Band. Z fotografií kulturních akcí tohoto léta vznikla v dubnu následujícího roku výstava nesoucí název „malé FOTOGRAFIE“.  Moje fotky byly doplněny taťkovými fotkami, které pro změnu dokumentovaly kulturní život v obci Vápenná. A výstava byla dokonce putovní, jelikož byla k vidění i ve Vrbně pod Pradědem.

 

Od té doby se s fotografováním svateb a koncertů roztrhl pytel a musím říct, že mě to baví. Jak se totiž dočtete i na jiném místě těchto stránek, spojuje takové akce totiž mnoho faktorů. Jednak si poslechnu dobrou muziku (třeba i tu, která se zrovna hraje v Mexiku), zafotím si (stejně jako si někdo jezdí zalyžovat, zajezdit na kole) a ještě u toho potkám spoustu přátel a jiných zajímavých lidí. Navážu nová přátelství (že Adame, Honzo, Moniko, Filipe…) a zkrátka spojím příjemné s užitečným. Právě to spojení „příjemného a užitečného“ se také pojí s jesenickou skupinou YesBlues, kterou jsem fotila na několika koncertech a díky které také vznikla má druhá výstava. Vernisáž proběhla v rámci jejich vánočního koncertu v jesenickém Blues Clubu v prosinci 2014. A opět byla putovní! Tentokrát se mé fotografie podívaly do Javorníku ve Slezsku. Na domácím kulturním poli (myšleno pole jesenické a okolní) jsem od onoho roku 2011 nafotila bezpočet dalších akcí a koncertů – namátkově zahajování lázeňské sezóny, další Jesenicko se baví, koncerty kapel Die Happy, No Name, Kryštof a spoustu dalších.

 

Můj prozatímní „fotovrchol“ vidím ve focení putovního hudebního festivalu Hrady CZ. V roce 2015 jsem měla možnost nafotit tento festival hned dvakrát – na Bouzově a na Bezdězu. V roce 2016 jsem stihla pouze jednu festivalovou zastávku, a to na Veveří. Ale i tak to pro mě byl velký zážitek. Tady se totiž několikrát násobí ono „příjemné a užitečné“ neskutečnou atmosférou, kterou si tento festival s sebou vždy nese.

 

Do toho všeho fotím lidi kolem sebe, kamarády, kamarádky, sestry, lidi, kteří mě osloví. Je jasné, že je s tím vždy spousta práce, ale když pak vidím, že to má nějaký výsledek, že se to ostatním líbí, tak jsem spokojená a vím, že příště tu čočku můžu zase vytáhnout.

 


 

Ráda nafotím i Vaší svatbu nebo akci, neváhejte mě kontaktovat!